יוסי ועופרי הם אב ובתו, יוסי הוא איש חינוך ופעיל סביבתי, מייסד עמותת המתנדבים "מגן דבורים אדום" ומיזם Bees For Peace. עופרי היא חברת פורום הנהלה ורכזת קשרי ממשל בארגון "מצילים את הרי ירושלים".

יוסי מתמקד בהצלת דבורים מפני שלל מפגעים, כמו ריסוס והדברה, והוא מאמין ש"הגיע הזמן לחיבורים: לחבר מחדש את מה שהופרד, בדיוק כמו שמתנהל נחיל הדבורים". לטענתו, הדבורים הן מקור לשפע, לבריאות ולרפואה. "את כל זה הן עושות בהיותן ישות של הרמוניה מופלאה בינן ובין עצמן ובינן ובין העולם", הוא אומר. פעילותו להשבת הדבורים נועדה לשקם את מערכות הטבע, שמבוססות על דבורים ועל מאביקים, ולאקלם אותן מחדש בעיר ובסביבה. אוד עומד בראש מיזמים שונים וקוצר הצלחות בשטח: "מגן דבורים אדום" מציל כ-4,000 נחילי דבורים בשנה (יותר מ-80 מיליון דבורים בשנה).

עופרי אוד, פעילה סביבתית ומתנדבת בארגון "מצילים את הרי ירושלים", שמטרתו היא הגנה על השטחים הפתוחים ועל הריאה הירוקה הגדולה ביותר במרכז הארץ מפני תוכניות פיתוח שונות – מסבירה על מניעי העשייה שלה. "בדרכה הטבעית, מערכת היחסים בין הטבע לאדם היא מעוררת התפעמות; מאחורי הפעילות הסביבתית שלי עומד הרצון להיטיב את היחסים הללו למען שני הצדדים", היא מספרת. "בארגון 'מצילים את הרי ירושלים' קמים בוקר-בוקר להגשמת החזון ליצירת איזון במערכת היחסים אדם-טבע".